دانستنی محصولات کنجدی

معرفی مضرات ارده  

مضرات ارده

مضرات ارده چیست؟

اگرچه همه ما ارده را با خاصیت های بی نظیرش می شناسیم و استفاده از ارده، ارده و شیره انگور و ارده و عسل را به همگان توصیه می کنیم، اما جالب است بدانید که این فرآورده کنجدی پر طرفدار نیز مضراتی دارد. اهمیت آشنایی با مضرات ارده و خوراکی هایی همچون ارده و عسل و ارده و شیره انگور ما را بر آن داشته است که در ادامه به بررسی این موضوع پرداخته و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا بتوانید با توجه به شرایط خود بهترین تصمیم را در رابطه با مصرف یا عدم مصرف ارده اخذ نمایید.

 

 

شاید برایتان جالب باشد بدانید که خاصیت انرژی زایی ارده برای برخی افراد دردسر ساز شده و از همین رو می توان از آن به عنوان یکی از مضرات ارده نام برد. اگر شما هم به آن دسته از افرادی تعلق دارید که فعالیت سنگینی را در طول روز تجربه نمی کنید و یا 20 دقیقه به طور منظم پیاده روی ندارید، می توان گفت که انرژی زایی ارده برای شما جزء مضرات ارده به شمار می آید. چرا که در چنین شرایطی خوردن ارده زمینه چاقی و اضافه وزن قابل توجه شما را فراهم می سازد. یکی دیگر از مضرات ارده هنگامی رخ می دهد که افراد دیابتی به خوردن آن روی بیاورند. این فرآورده کنجدی بر میزان قندخون تاثیر منفی گذاشته و بدین ترتیب افراد دیابتی را با دردسر مواجه می کند.

 

مضرات ارده و شیره انگور

 

مضرات ارده و شیره انگور

 

بسیار دیده می شود که افراد به منظور بخشیدن طعمی بهتر به ارده کنجد آن را در کنار شیره انگور مورد استفاده قرار می دهند. معجون حاصل اگرچه سرشار از خواص متعدد و متنوع است، اما مضراتی نیز دارد. یکی از مهم ترین مضرات ارده و شیره انگور دردسرهایی است که این ترکیب خوش طعم برای افراد دیابتی به دنبال دارد. گفتنی است که عدم رعایت حد تعادل در خوردن ارده و شیره انگور و مصرف بیش از حد آن موجب اسهال، نفخ و سوء هاضمه می شود. اگر در مصرف ارده و شیره انگور زیاده روی کنید، احتمالا با بروز دانه های پوستی که قرمز هستند و به شدت می خارند، مواجه خواهید شد.

لازم به ذکراست که هم ارده و هم شیره انگور از طبعی گرم برخوردار هستند. بنابراین مصرف این دو توسط افرادی که گرم مزاج می باشند، زمینه غلیظ شدن صفرای آن ها را فراهم ساخته و بدین ترتیب موجب بروز جوش در صورت و بدن آن ها می گردد.

مضرات ارده و عسل

 

مضرات ارده و عسل

 

ارده و عسل نیز در عین پر خاصیت بودن، مضراتی دارند. لازم به ذکر است که استفاده از ترکیب ارده و عسل به دلیل برخورداری از طبع گرم زمینه غلیظ شدن صفرای افراد گرم مزاج را فراهم می سازد. این موضوع موجب نمود جوش های قرمز بر سطح بدن و صورت آن ها خواهد شد. ترکیب این دو خوشمزه پر طرفدار سطح انرژی بدن را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. بنابراین اگر در طول روز فعالیت چندانی ندارید، ترکیب ارده و عسل باعث چاقی شما خواهد شد. به افراد دیابتی نیز توصیه می گردد که در خوردن معجون مذکور با احتیاط عمل نمایند.

 

برای مشاوره خرید فرم زیر را تکمیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *