دسته‌بندی نشده

آشنایی با مضرات کنجد خام

مضرات کنجد خام

مضرات کنجد خام را بشناسید!

اگرچه کنجد دانه ای مقوی، مغذی و پر خاصیت است، اما مضراتی نیز دارد. چشم پوشی از مضرات کنجد خام و استفاده مداوم و فراوان از آن می تواند دردسرهای بزرگی را برای فرد رقم زده و سلامتی وی را به خطر بیندازد.

از همین رو بر آن شدیم که در ادامه بزرگترین مضرات کنجد خام را معرفی نموده و آن ها را به اختصار بررسی کنیم.

  • مضرات کنجد خام برای افراد چاق

اگر به آن دسته از افرادی تعلق دارید که از چاقی و اضافه وزن رنج می برید، در مصرف کنجد و فرآورده های کنجدی جانب احتیاط را رعایت کنید.

این دانه های خوشمزه اگرچه کوچک و سبک هستند، اما در عین حال سرشار از کالری بوده و چربی اشباع بالایی دارند. به یاد داشته باشید که مصرف بیش از اندازه کنجد می تواند افزایش وزن ناسالم را در پی داشته باشد.

 

[vc_cta h2=”کنجد لند عرضه کننده محصولات کنجدی اصل از اردکان” txt_align=”center”]🔺 به دلیل طعم خاص کنجد ممکن است از آن خوشتان نیاید ولی شما می توانید از فراوردهای کنجدی مانند ارده و حلوا ارده که طعم بهتری دارند و یا در پخت غذاهای خود از روغن کنجد استفاده کنید برای خرید ارده و حلوا ارده و روغن کنجد به فروشگاه کنجد لند مراجعه کنید.🔺[/vc_cta][vc_row][vc_column][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”

  • خطر ابتلابه سرطان روده

یکی از مهم ترین مضرات کنجد خام در صورتی که بیش از اندازه استفاده شود، بروز التهاب و آسیب در روده بزرگ و بدین ترتیب افزایش احتمال خطر ابتلا به سرطان روده می باشد. بنابراین توصیه می گردد که همواره تعادل را در مصرف کنجد رعایت کرده و از مصرف بیش از اندازه آن خودداری کنید.

  • خطر ابتلا به دیورتیکولیت

یکی دیگر از مهم ترین مضرات کنجد خام ایجاد دیورتیکولیت می باشد. دیورتیکولیت می تواند سلامت روده بزرگ را به خطر انداخته و کیسه های دردناکی را در دیواره داخلی آن به وجود بیاورد. در چنین شرایطی فرد دچار انقباضات و دردهای شکمی شده و به یبوست مبتلا می گردد.

  • بروز واکنش های حساسیتی

مضرات کنجد خام

بروز واکنش های حساسیتی یکی از رایج ترین مضرات کنجد خام است. اگر پس از خوردن کنجد خام با مشکلات گوارشی، التهاب چشم، آبریزش بینی، خارش و قرمزی پوست و مواردی از این قبیل رو به رو شدید، باید بدانید که به کنجد خام حساسیت دارید. بنابراین از مصرف کنجد و فرآورده های آن پرهیز نمایید.

  • عفونت آپاندیس

شاید برایتان جالب باشد بدانید که عفونت آپاندیس یکی از مضرات کنجد خام است که خوشبختانه از شیوع چندانی برخوردار نیست. گاهی چسبیدن چند عدد کنجد به یک عضو می تواند موجب بروز عفونت خفیف و یا شدید در آن گردد.

  • اسهال

لازم به ذکر است که کنجد یکی از خوراکی های ملین است که مصرف بیش از اندازه آن می تواند زمینه ساز ابتلای فرد به اسهال شود. از همین رو رعایت اعتدال در مصرف کنجد بسیار حائز اهمیت است.

آشنایی با طبع کنجد
حتما بخوانید
  • بروز بثورات پوستی

یکی از شایع ترین مضرات کنجد خام بروز بثورات پوستی است. در چنین شرایطی فرد به دلیل استفاده از مقادیر زیاد کنجد با دانه های پوستی که قرمز هستند و به شدت می خارند، رو به رو می شود.

ریزش مو، سقط جنین، ابتلا به بیماری ویلسون، تشدید نقرس، تشدید بیماری های داخلی، بوی بد دهان، سردرد، استفراغ سوء هاضمه و… همه و همه از مهم ترین مضرات کنجد خام هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.