دسته‌بندی نشده

آشنایی با مضرات کنجد خام

مضرات کنجد خام

مضرات کنجد خام را بشناسید!

اگرچه کنجد دانه ای مقوی، مغذی و پر خاصیت است، اما مضراتی نیز دارد. چشم پوشی از مضرات کنجد خام و استفاده مداوم و فراوان از آن می تواند دردسرهای بزرگی را برای فرد رقم زده و سلامتی وی را به خطر بیندازد.

از همین رو بر آن شدیم که در ادامه بزرگترین مضرات کنجد خام را معرفی نموده و آن ها را به اختصار بررسی کنیم.

  • مضرات کنجد خام برای افراد چاق

اگر به آن دسته از افرادی تعلق دارید که از چاقی و اضافه وزن رنج می برید، در مصرف کنجد و فرآورده های کنجدی جانب احتیاط را رعایت کنید.

این دانه های خوشمزه اگرچه کوچک و سبک هستند، اما در عین حال سرشار از کالری بوده و چربی اشباع بالایی دارند. به یاد داشته باشید که مصرف بیش از اندازه کنجد می تواند افزایش وزن ناسالم را در پی داشته باشد.

 

کنجد لند عرضه کننده محصولات کنجدی اصل از اردکان

? به دلیل طعم خاص کنجد ممکن است از آن خوشتان نیاید ولی شما می توانید از فراوردهای کنجدی مانند ارده و حلوا ارده که طعم بهتری دارند و یا در پخت غذاهای خود از روغن کنجد استفاده کنید برای خرید ارده و حلوا ارده و روغن کنجد به فروشگاه کنجد لند مراجعه کنید.?

  • بروز بثورات پوستی

یکی از شایع ترین مضرات کنجد خام بروز بثورات پوستی است. در چنین شرایطی فرد به دلیل استفاده از مقادیر زیاد کنجد با دانه های پوستی که قرمز هستند و به شدت می خارند، رو به رو می شود.

ریزش مو، سقط جنین، ابتلا به بیماری ویلسون، تشدید نقرس، تشدید بیماری های داخلی، بوی بد دهان، سردرد، استفراغ سوء هاضمه و… همه و همه از مهم ترین مضرات کنجد خام هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *